کارگاه تابلو سازی

شروع شغل تابلوسازی

تا همین چند سال پیش، بیشتر اصناف و فروشگاه‌ها ، با پارچه نوشته ،یا بنر و یا حتی نصب کاغذ نوشته روی در ورودی، خود را معرفی می‌کردند و مشتریان و رهگذران رامتوجه محصولات و شرایط فروش ویژه خود می‌کردند.


اما حالا این روش‌ها رو به منسوخ شدن است؛ تابلوهای پارچه‌ای یا چاپی به سرعت جای خود را به تابلوهای نئون و حالا ال‌ای دی ثابت و متحرک و تلویزیون شهری می‌دهد.  این تغییرات فناوری، کسب و کارهای جدیدی هم ایجاد کرده است؛ تابلوسازهای قدیمی با پارچه و رنگ و قلم و یا با آهن و آلومینیوم و … سروکار داشتند و حالا با مدار و ال‌ای دی و برد کنترل و لیزر.


تابلو سازی یکی از اصناف و حرفه های هنری به شمار می رود که تاثیر مستقیم و کارآمد آن در جهت بازار یابی، ارائه محصول، نوع خدمات و معرفی برنده های متفاوت بر کسی پوشیده نیست. در واقع تابلو سازی در دسته حرفه های تبلیغاتی قرار دارد که به صورت محیطی به معرفی خدمات و محصولات دیگر اصناف می پردازد.


معمولا حرفه های خدماتی برای ارائه محصولات خود نیازمند کارگاهی مجزا و متناسب با فعالیت خود همراه با ابزار یا دستگاه های لازم می باشند که حرفه تابلو سازی نیز یکی از این اصناف به شمار می رود.

انواع تابلو برای اصناف و واحدهای تجاری و ادارات

تابلوهای ثابت، همان‌هایی هستند که یک متن یا اسم را با رشته‌ای از ال‌ای دی نوشته و روی در نصب می‌کنند.


تابلوهای روان هم صفحاتی هستند که متون روی آن درج می‌شوند و قابل تغییر است.


چنلیوم (ترکیب کانال یا channel و آلومینیوم) نیز معمولا در سردرها استفاده می‌شود و حروف برجسته آلومینیومی است که زیر آن از قطعات نورانی استفاده می‌شود.


البته اگر وارد این حوزه شدید می‌توانید بعد از یادگرفتن چم و خم کار و اخذ مجوزهای مربوط به هر محصول، به عرضه محصولات دیگری مثل تلویزیون شهری و تابلو فلکسی و تابلو بنر و بیلبورد تبلیغاتی و ساخت تندیس و انواع پلاک هم فکر کنید، اما گام به گام و با رعایت اصول حرفه ای.


آموزش تابلو سازی


یکی دیگر از فعالیت های یک کارگاه تابلو سازی علاوه بر خدمات به مشتریان و ساخت تابلو های تبلیغاتی، آموزش تابلو سازی می باشد.

مسلما افراد علاقه مند در بسیاری از حرفه ها در جهت تکامل دانش فنی و حرفه ای خود به دنبال راه کار های مفیدی هستند که حرفه تابلو سازی نیز از این امر مثتثنی نیست.

از آموزش های مفیدی که در کارگاه های تابلو سازی وجود دارد می توان به آموزش ساخت تابلو چلنیوم، آموزش نصب چلنیوم، آموزش ساخت میز کار چلنیوم، آموزش تابلو سازی کامپوزیت و دیگر موارد مربوط به تابلو سازی اشاره کرد.

/ 0 نظر / 18 بازدید